Veganuary - trend na styczeń!

What's new

Veganuary - co to?

Veganuary to nazwa organizacji pozarządowej oraz globalnej kampanii. Jej głównym celem jest zachęcanie do przejścia na dietę wegańską w styczniu i kontynuowanie jej przynajmniej w tym jednym miesiącu. Ci, którzy zapiszą się na wyzwanie, będą otrzymywać materiały pomocnicze, dzięki którym zdecydowanie łatwiej będzie im komponować codzienne menu. Listy zakupów czy przepisy pomogą przejść przez pierwszy, najtrudniejszy etap diety wegańskiej, gdy uczymy się jeść na nowo. 

Akcja Veganuary jako trend charakteryzuje się wzrostem popularności diety wegańskiej w styczniu każdego roku. W tym okresie modne stają się wegańskie przepisy, produkty i restauracje. Ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami i przepisami w mediach społecznościowych, a marki oferują specjalne wegańskie produkty. To także czas, gdy wiele osób podejmuje postanowienia dotyczące zdrowszego trybu życia i diety. Veganuary promuje świadomość ekologiczną, zdrowe odżywianie i zrównoważony styl życia, stając się nie tylko wyzwaniem, ale też częścią kultury i świadomości społecznej.Akcja rozpoczyna się pierwszego stycznia i trwa przez cały miesiąc. Data nie jest przypadkowa - to właśnie w Nowy Rok podejmujemy różnego rodzaju wyzwania, robimy też postanowienia. Jednym z nich może być przejście na dietę roślinną, a styczeń będzie doskonałą próbą sił.

Dieta roślinna - z czym to się je?

Dieta wegańska wielu osobom wydaje się monotonna, pozbawiona smaku. Wynika to przede wszystkim z niskiej świadomości społecznej, która - ku uciesze organizatorów akcji Veganuary - rośnie z roku na rok. Dlatego też bardzo istotne jest pokazanie chętnym do poznania diety roślinnej, jak właściwie należy ją komponować oraz na co warto zwrócić uwagę, robiąc zakupy spożywcze. Veganuary to inicjatywa o walorze edukacyjnym, która pozwala zyskać podstawową wiedzę na temat żywienia w diecie wegańskiej. Na portalach społecznościowych powstają grupy skupiające osoby biorące udział w akcji, które mogą wymieniać się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami czy pomysłami na ciekawe i smaczne potrawy. 

Veggie challenge - jak podjąć wyzwanie?

Garden Gourmet co roku wspiera akcję Veggie Challenge. Veggie Challenge to 30-dniowe wyzwanie organizowane przez ProVeg, które zachęca uczestników do jedzenia więcej roślin i mniej mięsa. Uczestnicy mogą wybrać spośród różnych opcji diety, takich jak weganizm, wegetarianizm lub ograniczenie spożycia mięsa. Po zapisaniu się, otrzymują codzienne e-maile z przepisami kulinarnymi, poradami i coachingiem. Program oferuje także osobiste wsparcie i dostarcza informacji o wpływie diety roślinnej na środowisko i zdrowie. Aby wziąć udział, należy zarejestrować się na stronie Veggie Challenge.

Podejmij wyzwanie i daj się ponieść trendowi, ograniczając spożywanie mięsa na długo!

Mexican Tacos with Vegan Nuggets
Utwórz konto i zapisuj swoje wszystkie ulubione przepisy!

Oraz otrzymuj na swoją skrzynkę pyszne wskazówki, aktualności na wyłączność oraz rabaty i ciesz się roślinnymi dobrociami.

aeead5804e79ff6fb98b2039619c5230_200828_MEDIAMONKS_GG_Spicytarian.jpg
Chętny by spróbować naszych roślinnych dobroci?

Otrzymuj rozbudzające apetyt przepisy, rabaty oraz pyszne wskazówki na swoją skrzynkę!