Roślinne alternatywy mięsa bogate w białko - przewodnik po roślinnych zamiennikach

What's new

Produkty z roślinnym białkiem sojowym

Pierwszą alternatywą są produkty roślinne, które wyglądem i smakiem imitują mięso. Część z nich zawiera pokaźną ilość białka roślinnego, która jest świetnym uzupełnieniem zbilansowanej diety. Przykład? Nasze produkty wegetariańskie i wegańskie Garden Gourmet. Są nie tylko smaczne, ale także przypominają klasyczne mięsne produkty. Co natomiast najważniejsze, w swoim składzie zawierają odżywcze białko sojowe. Niektóre nawet ponad 18 gramów tylko w jednej porcji! Dzięki naszej marce możesz więc włączyć do swojej roślinnej diety takie zamienniki mięsa jak m.in.:

  • Wegański Kotlet Mielony - danie przypominające klasycznego kotleta mielonego, w którym nie wykorzystano ani grama produktu zwierzęcego. Zawiera 12,1 g białka na 100 g produktu.
  • Sznycel Roślinny - produkt, który świetnie pasuje do tradycyjnego obiadu i zawiera 12,3 g białka na 100 g produktu.
  • Wegańskie Fileciki - idealna propozycja, która wzbogaci Twoje sałatki, zawierająca aż 22,5 g białka na 100 g produktu.
  • Klopsiki Roślinne - produkt wybierany szczególnie często przez tych, którym trudno zapomnieć o mięsnej wersji tego dania. Zawiera 14 g białka na 100 g produktu.
  • Burger Rośliny - na diecie roślinnej nie musisz rezygnować z jedzenia typu fast food, ponieważ Burger Roślinny od Garden Gourmet idealnie je imituje. Produkt zawiera jednak dużo składników odżywczych, w tym 16 g białka na 100 g produktu.

Tofu - podstawa w kuchni roślinnej

Nie tylko gotowe produkty to świetne roślinne zamienniki mięsa, które zaspokoją Twoje zapotrzebowanie na białko. Nie od dziś w kuchni wegańskiej i wegetariańskiej króluje tofu. Jest to rodzaj twarogu, który wytwarza się z mleka sojowego. Choć samo w sobie nie ma zbyt intensywnego smaku, to odpowiednio doprawione, podbiło już niejedne kubki smakowe. Można z niego zrobić niemalże wszystko - od burgerów, przez jajecznicę, po ciasto. Jest nie tylko pyszne, ale zawiera także sporą ilość białka (ok. 8 gramów na 100 gramów produktu), dlatego koniecznie włącz je do swojej roślinnej diety.

Tempeh - białko prosto z Indonezji

Nieco mniej popularnym źródłem białka niż tofu jest tempeh. To kolejny produkt bazujący na ziarnach soi, który przybył do kuchni europejskiej prosto z Indonezji. Wytwarza się go z wcześniej wspomnianych ziaren. Poddaje się je procesowi fermentacji, a potem formuje w kostkę. Właśnie w tym kształcie znajdziesz tempeh na sklepowej półce. Co można z niego zrobić? Przede wszystkim różnego rodzaju azjatyckie bowle. Kawałki tego produktu świetnie sprawdzają się także jako wegańskie zamienniki mięsa dla bekonu (oczywiście tylko wtedy, jeśli zostaną odpowiednio przyrządzone). Bez problemu stworzysz także klopsiki czy szaszłyki. Może również stać się dodatkiem do pizzy.

Groch, fasola i inne warzywa strączkowe

W tym zestawieniu nie mogłoby także zabraknąć strączków. Takie produkty jak groch, fasola czy ciecierzyca są świetnym źródłem białka na diecie roślinnej (ciecierzyca ma aż 19 gramów białka w 100 gramach produktu!). Warto więc często dodawać je do swoich posiłków. Świetnie sprawdzą się w zupach, sałatkach czy jako podstawa bardziej zaawansowanych dań. Z ich pomocą stworzysz roślinne zamienniki dań mięsnych, np. burgery, a także przeróżne słodkości, np. bezglutenowe brownie z owocami. 

 

Mexican Tacos with Vegan Nuggets
Utwórz konto i zapisuj swoje wszystkie ulubione przepisy!

Oraz otrzymuj na swoją skrzynkę pyszne wskazówki, aktualności na wyłączność oraz rabaty i ciesz się roślinnymi dobrociami.

aeead5804e79ff6fb98b2039619c5230_200828_MEDIAMONKS_GG_Spicytarian.jpg
Chętny by spróbować naszych roślinnych dobroci?

Otrzymuj rozbudzające apetyt przepisy, rabaty oraz pyszne wskazówki na swoją skrzynkę!