Pomysły na roślinne dania z dynią

What's new

Wegański Falafel od Garden Gourmet w asyście dyniowego puree i selekcji sałat

Bardzo dużą popularnością wśród fleksitarian cieszą się falafele, bogate w cenne białko roślinne. Te od Garden Gourmet z powodzeniem można wykorzystać do przygotowania smakowitego, jesiennego posiłku z dynią. Przyrządzenie obiadu najlepiej rozpocząć od zrobienia dyniowego puree. W tym celu należy obrać oraz pokroić w kostkę dynię, najlepiej piżmową bądź Hokkaido. Później trzeba umieścić warzywo w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni Celsjusza i piec do miękkości. Następnym etapem będzie umieszczenie ostudzonych już kawałków dyni w misie blendera wraz z przyprawami. Najlepiej wykorzystać sól, pieprz oraz paprykę wędzoną. Przydać może się także niewielka ilość oliwy z oliwek. Całość należy zmiksować przy użyciu blendera. Potem wystarczy już tylko przyrządzić Wegańskiego Falafela zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Produkty roślinne z cieciorki umieszczamy na talerzu wraz z puree dyniowym oraz z garścią ulubionych sałat. Danie warto skropić oliwą z oliwek oraz cytryną. 

Sałatka z dynią i Klopsikami warzywnymi od Garden Gourmet

Pyszne zamienniki mięsa to również Klopsiki Warzywne od Garden Gourmet. Również one doskonale będą komponowały się z aromatycznym warzywem jakim jest dynia. W celu przygotowania pysznego posiłku należy umieścić w salaterce po jednej garści rukoli oraz szpinaku baby. Następnie, trzeba przystąpić do obrania i pokrojenia dyni Hokkaido w kostkę. Warzywo najlepiej upiec do miękkości w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni Celsjusza. Później dynię należy umieścić w misce oraz przystąpić do przyrządzenia Klopsików warzywnych od Garden Gourmet, zgodnie z instrukcją. Sałatkę warto skropić ulubionym olejem roślinnym. 

Burger roślinny od Garden Gourmet z dynią

W celu przygotowania pysznego obiadu, bogatego w białko roślinne, śmiało można wykorzystać soczysty Burger Roślinny od Garden Gourmet. Do przyrządzenia dania potrzebne będą także takie produkty roślinne jak dynia, ogórek konserwowy, pomidor oraz liście świeżej sałaty. Niezbędna będzie również bułka, najlepiej pełnoziarnista. Pierwszym etapem powinno być jej przekrojenie. Konieczne będzie również obranie i pokrojenie warzywa w plastry. Powinny być one takiej grubości, aby bez trudu zmieściły się we wnętrzu bułki. Warzywo należy upiec w piekarniku rozgrzanym do temperatury 180 stopni Celsjusza. Pomidora i ogórka trzeba zaś pokroić w plastry i wykorzystać ich dokładnie tyle, ile się chce. Gdy wszystkie warzywa będą już gotowe, należy przyrządzić Burgera roślinnego od Garden Gourmet, zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Następnym etapem będzie umieszczenie we wnętrzu bułki plastrów dyni, burgera, pomidora, liści sałaty, a także ogórka konserwowego. Posiłek warto wzbogacić także o ulubiony sos. 

Nuggetsy Roślinne od Garden Gourmet z pieczoną dynią 

Interesujące produkty roślinne, na bazie których można przyrządzić zdrowy i smaczny posiłek z dodatkiem dyni to również Nuggetsy Roślinne od Garden Gourmet. Najpierw należy obrać batata oraz dynię ulubionej odmiany i pokroić warzywa w dość dużą kostkę. Kolejnym krokiem jest umieszczenie ich na blaszce, skropienie oliwą z oliwek i posypanie wybranymi przyprawami. Warzywa trzeba piec do miękkości w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni. Czas pieczenia będzie uzależniony między innymi od tego, w jak grubą kostkę pokrojone zostaną batat wraz z dynią. Pod koniec pieczenia warzyw, należy przyrządzić Nuggetsy Roślinne, zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Dynię i batata najlepiej wymieszać ze sobą i skropić odrobiną soku cytrynowego. Należy umieścić je w miseczce obok Nuggetsów Roślinnych. Świetnym dodatkiem do posiłku będą pokrojone w kostkę pomidory malinowe z nutą octu balsamicznego. 
 

Mexican Tacos with Vegan Nuggets
Utwórz konto i zapisuj swoje wszystkie ulubione przepisy!

Oraz otrzymuj na swoją skrzynkę pyszne wskazówki, aktualności na wyłączność oraz rabaty i ciesz się roślinnymi dobrociami.

aeead5804e79ff6fb98b2039619c5230_200828_MEDIAMONKS_GG_Spicytarian.jpg
Chętny by spróbować naszych roślinnych dobroci?

Otrzymuj rozbudzające apetyt przepisy, rabaty oraz pyszne wskazówki na swoją skrzynkę!